Diverzita

Equality for all

Harney & Sons bylo založené v roce 1983 naším otcem Johnem Harney. Krátce poté přivedl nás dva, své syny Mikea a Paula a od té doby se podílíme na vedení naší rodinné firmy. Vždy pro nás jako zaměstnavatele bylo důležité nabízet rovné příležitosti všem zaměstnancům. Harney & Sons má sídlo v Connecticutu a Upstate New York, kde zaměstnáváme místní lidi z různých prostředí bez ohledu na pohlaví, rasu, náboženství nebo sexuální orientaci. Protože jsme malá rodinná firma, zakládáme si na tom, že v nejvyšším vedení jsou rodinní příslušníci Harney. I přes toto pravidlo, máme na vysokých manažerských pozicích ženy a zástupce různých ras. Skladba týmu a zastoupení různých skupin  se pak vždy odvíjí od umístění našich provozů. Je pro nás zásadní dodržovat institut minimální mzdy, nabízíme férové benefity včetně zdravotní péče, placené dovolené a péče o děti. I do budoucna chceme pokračovat v dialogu s lidmi z různých menšin, abychom i nadále mohli zjišťovat, co naše firma může udělat zlepšení jejich života. 

Rodina Harney byla vždy obklopena a měla velký respekt pro lidi z Asie. Zakladatel firmy John Harney asijskou kulturu vždy miloval a dokonce měl jednu z prvních čínských restaurací v New Yorku. Svou lásku pro čínskou kulturu a kuchyni předal i na své syny Mikea a Paula. Šéfkuchař jeho restaurace Danny Lee se stal šéfem asijské kuchyně na slavném Culinary Institut of America. Mike se toho navíc od různých japonských podnikatelů naučil opravdu hodně. Ale hlavně, náš vztah k Asii je dán tím, že od začátku fungování firmy z ní dovážíme ty nejlepší čaje, které jen nabízí. Díky putování za těmi nejkvalitnějšími čaji do spousty asijských zemí, jsme si Asiaty upřímně zamilovali. Záleží nám na tom, abychom obdiv k různých asijským kulturám předávali v naší rodině dál i na příští generace. 

I proto je pro nás důležité přispívat a účastnit se různých charit, které na Asiaty v těžkých životních situacích myslí. 

Nechceme dělat čaj jen pro někoho. My chceme vyrábět čaje pro všechny. A k tomu potřebujeme skvělé zaměstnance, kteří už vědí, o čem je život. 

Paul a Mike Harney


 

English